Hemen Ara
0 544 251 34 11

Tekne Taşıma

31.10.2017
12 görüntülenme
Tekne Taşıma

Tekne taşıma, denizde arızalanan veya bakım zamanı gelen yat, yelkenli, motoryat, sürat teknesi ya da jet skilerin belirli tamir ve bakım merkezlerine nakliye edildiği bir işlemdir. Araç taşımasından farklı olarak tekne taşıma hizmeti daha kapsamlı ve ayrıntılı bir süreç ile gerçekleştirilir.

Teknenizi Nakliye İçin Hazırlayın

Teknenizin güvenli bir şekilde istediğiniz lokasyona taşınabilmesi için izlemeniz gereken bazı adımlar vardır. 

Boyut

Teknenizin doğru bir araç ile transfer edilebilmesi için öncelikle tam büyüklüğünün bilinmesi gerekir. Dolayısıyla, tekne taşıma hizmeti almadan önce tekne ya da yatınızın en, yükseklik ve uzunluğunu yüzme platformları ve motor braketleri de dahil olmak üzere doğru bir şekilde ölçtüğünüzden emin olun. 

Forklift veya Vinç

Teknenizin karayolu aracılığıyla başka bir noktaya taşınabilmesi için denizden çıkarılması gerekir. Tekne büyüklüğüne göre forklift ya da vinç yardımıyla teknenizi karaya çıkarttırabilirsiniz. Böylece tekneniz transfer için hazır hale gelecektir.  

Marina 

Teknenizin çekileceği marinanın tekne büyüklüğü ve özelliklerine uygun olduğundan emin olmalısınız. Aksi takdirde teknenizin marinaya girişi reddedilebilir ve bu yüzden mağdur olabilirsiniz. Bize ulaşmadan önce hedef marina ile irtibat kurarak teknenizin özelliklerine uygun olup olmadığını öğrenebilirsiniz. 

Tekne Taşıma Fiyatı Nasıl Belirlenir

Oto kurtarmada olduğu gibi yat ve tekne taşıma işleminde de fiyatları belirleyen bazı önemli faktörler vardır.  Öncelikle, teknenizin hangi noktadan hangi noktaya taşınacağı büyük önem arz eder. Örneğin, Yalıkavak limanından Marmaris’e gerçekleştirilen taşımacılık hizmeti, Kaş marinasından Tuzla’ya yapılacak olan nakliyeye göre çok daha uygun fiyatlı olacaktır. Dolayısıyla, nakliye fiyatını belirleyen en önemli etkenin mesafe olduğu söylenebilir.

Mesafenin dışında fiyatı belirleyen diğer bir nokta da tekne ya da yat büyüklüğüdür. 8 metre boyutundaki bir tekneyi taşımak için gereken nakliye aracı ile 30 metre uzunluğundaki bir yat nakliyesinde kullanılacak araç farklı maliyetlere yol açabilir. Bu yüzden genellikle daha büyük ve uzun tekne taşımalarının küçük olanlara kıyasla ücretinin daha yüksek olduğunu belirtmeliyiz. Ayrıca, taşıma esnasında katedilen tüm paralı otoyollar ve geçilen köprüler de taşıma fiyatını etkileyen faktörlerden biridir. 

Hizmet Noktaları 

İstanbul merkezli firmamız başta Tuzla, Güzelce ve İstinye marinaları başta olmak üzere Türkiye’nin her noktasında tekne ve yat taşıma hizmeti sunmaktadır. Uzun yıllardır edinilen deneyim ile güven ve hız sunan Alp Oto Kurtarıcı, tekne taşımacılığı alanında faaliyet gösteren önemli firmalarından biridir.  

Biz Kimiz 

1995’te hidrolik iş makina imalatı ve bakımı üzerine kurulan firmamız, on yılı aşkın oto kurtarma ve tekne taşıma tecrübesi ile Alp Oto Kurtarıcı çatısı altında müşterilerine üstün hizmet ve memnuniyet anlayışı ile hizmet vermeye devam etmektedir. Sektörün önde gelen oyuncularından biri olarak, her türlü hava koşulunda ve 7/24 olarak başta İstanbul lokasyonunda  olmak üzere ülkemizin her noktasında bulunan müşterilerimize tekne taşıma hizmeti vermeye devam etmekteyiz.

 
Önceki işlerimiz…
 
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.